Wybierz sprawdzone obozy językowe za granicą

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat obozów językowych prezentowanych w rankingu obozów młodzieżowych
napisz do nas

  

Oceń szkołę

Jeśli chcesz ocenić jeden z prezentowanych w rankingu obóz językowy
wypełnij krótką ankietę.

Obozy językowe - nauka i wypoczynek

Większkość z rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie swoim dzieciom znajomości języków obcych i to nie tylko w zakresie podstawowego języka, jakim jest angielski lecz także jednego lub dwóch języków dodatkowych. Warto pamiętać, że w młodym wieku uczymy się języka o wiele szybciej, łatwiej przyswajamy słownictwo, intuicyjnie traktujemy gramatykę. Co więcej dzieci są w stanie idealnie naśladować wymowę, akcent i melodię zdań - z czym dorośli uczący się języków mają ogromny postęp. Z tego względu warto zainwestować w naukę języka swojego dziecka podczas obozu językowego za granicą już w wieku 8-10 lat i potem regularnie kontynuować naukę na tego rodzaju wyjazdach. 

Ważne jest, aby dziecko posiadało pozytywne nastawienie do wyjazdu na obóz językowy, gdyż tylko wtedy będzie on w pełni skuteczny. Trzeba pamiętać, że nauka języka podczas takiego wyjazdu za granicę nie ma nic wspólnego ze żmudną nauką szkolną. Każdy dobry obóz językowy za granicą dba o to, aby nie tylko uczyć języka ale także zapewnić fascynujący wypoczynek wakacyjny. Co więcej nauka języka nie odbywa się tylko podczas zajęć w klasach lecz także w czasie wolnym, gdzie dzieci świetnie się bawiąc ćwiczą w praktyce swoje umiejętności. Jest tylko jeden warunek - obóz musi być prowadzony w grupach międzynarodowych, a nie w grupach samych Polaków. Dzięki temu jedynym wspólnym językiem uczestników staje się nauczany język.

 

Codzienna nauka języka

W większości przypadków zajęcia językowe prowadzone są w wymiarze ok 15-25 godzin lekcyjnych tygodniowo. Uczestnicy obozu językowego za granicą są podzieleni na grupy w zależności od poziomu zaawansowania językowego. Na ogół na dostępne są wszystkie poziomy począwszy od podstawowego do zaawansowanego (A1 do C1 lub nawet C2). Lekcje w grupach odbywają się zwykle rano i są prowadzone przez doświadczonych lektorów, którzy potrafią w atrakcyjny sposób zainteresować młodych ludzi językiem i pomóc im poszerzyć wiedzę, a także przełamać bariery językowe. Stosowane przez nich metody nauczania są dopasowane zawsze do wieku uczestników obozu językowego, tak aby były one urozmaicone i angażujące.

 

Wakacyjny wypoczynek

W dobrych obozach językowych uczestniczą dzieci i młodzież z całego świata, zatem wspólnie spędzany czas wolny jest wspaniałą okazją do zawarcia nowych, międzynarodowych znajomości i przyjaźni. Program zajęć pozalekcyjnych jest tak przygotowany, aby dawał młodym ludziom okazje do uprawiania ulubionego sportu, rozwoju swoich zainteresowań czy też wakacyjnego relaksu (zobacz więcej informacji na temat rodzajów obozów językowych). Także same lokalizacje, w których odbywają sie obozy językowe za granicą są tak dobrane, aby umożliwić uczestnikom bliższe poznanie kultury, tradycji i naturalnego piękna państwa, w którym się odbywają.