Wybierz sprawdzone obozy językowe za granicą

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat obozów językowych prezentowanych w rankingu obozów młodzieżowych
napisz do nas

  

Oceń szkołę

Jeśli chcesz ocenić jeden z prezentowanych w rankingu obóz językowy
wypełnij krótką ankietę.

Rodzaje obozów językowych za granicą

W chwili obecnej na rynku dostępny jest cały szereg różnych obozów językowych za granicą. Są one przeznaczone zarówno dla dzieci już od 8 roku życia jak również dla starszej młodzieży - nawet do 20 roku życia. Poza elementem stricte językowym bardzo różnią się one sposobem zagospodarowania czasu wolnego, dlatego warto jest zastanowić się, który rodzaj obozu będzie odpowiednio dopasowany do wieku i zainteresowań uczestnika. Program pozalekcyjny sprawia, że dzieci i młodzież aktywnie korzystając z wakacyjnego wypoczynku równocześnie używa na okrągło nowego języka w kontaktach z rówieśnikami. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze typy wyjazdów:

 

Klasyczne (classic)

Poza zajęciami językowymi dzieci i młodzież biorą udział (na ogół popołudniami i w weekendy) w zajęciach rekreacyjnych oraz sportowych. Szczegółowy program tych zajęć jest uzależniony od lokalizacji (kraj, położenie w mieście, nad morzem, w górach itp) lecz na ogół obejmuje takie zajęcia jak: wyjścia do parków rozrywki, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, weekendowe wycieczki, dyskoteki, karaoke, wieczory filmowe, zajęcia sportowe, gry zespołowe itp.

 

Przygodowe (adventure)

W przypadku tego rodzaju obozu językowego program pozalekcyjny jest jeszcze bardziej różnorodny i zaplanowany z myślą o tych, którzy pragną spróbować czegoś nowego i zakosztować prawdziwej przygody. Zajęcia dodatkowe mogą więc obejmować (oprócz elementów z wersji classic): wspinaczkę, windsurfing, żeglarstwo, warsztaty (taneczne, fotograficzne, artystyczne, teatralne...) itp.

 

Sportowe (sport)

Przeznaczone dla młodych ludzi, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas wolny. Daje on możliwość, aby pobyt na obozie językowym był nie tylko czasem nauki języka lecz również czasem doskonalenia się w swojej ulubionej dyscyplinie sportowej. Może to być również okazja, by spróbować jakiś nowy sport. Wyjazd taki można potraktować także jako znaczny krok na drodze do międzynarodowej kariery sportowej. Dostępne są między innymi obozy połączone z uprawianiem: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa, jazdy konnej, golfa, pływania, żeglarstwa, windsurfingu, kolarstwa itp.

 

Tematyczne (theme)

To elitarne wyjazdy dla tych, którzy znają język na wysokim poziomie i chcą doskonalić się językowo poprzez realizację różnorodnych projektów związanych ze swoimi zainteresowaniami. Pracując wspólnie w międzynarodowych grupach nad przedstawieniem teatralnym, filmem, pokazem mody, czasopismem itp komunikują się ze sobą w poznawanym języku i tym samym udoskonalają swoje umiejętności językowe. 

 

Dla starszej młodzieży (freestyle)

Tego rodzaju obozy językowe są adresowane dla starszej młodzieży, która ma zapewnioną większą niezależność w planowaniu czasu wolnego podczas pobytu. Dlatego też oprócz zajęć językowych, wycieczek i wspólnych imprez jest także więcej czasu wolnego, który uczestnicy obozu mogą zagospodarować według własnego uznania.