Wybierz sprawdzone obozy językowe za granicą

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat obozów językowych prezentowanych w rankingu obozów młodzieżowych
napisz do nas

  

Oceń szkołę

Jeśli chcesz ocenić jeden z prezentowanych w rankingu obóz językowy
wypełnij krótką ankietę.

Jak wybrać obóz językowy za granicą?

Wysłanie dziecka na dobry obóz językowy, który zapewni skuteczną naukę języka, ciekawy program pobytu oraz bezpieczeństwo nie jest tani. Proponujemy aby zapoznać się z kilkoma rzeczami, na które koniecznie należy zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze oferty tego rodzaju wyjazdu.

 

Obóz językowy w grupie międzynarodowej czy polskiej?

Tańsze opcje obozów językowych zwykle są realizowane w grupie Polaków. Może sie wydawać to dobrym rozwiązaniem, gdyż dziecko będzie miało łatwiejszą komunikację z innymi uczestnikami. Ale czyż wyjazd na obóz nie ma na celu udoskonalenia umiejętności językowych? Wybierając wyjazd w polskiej grupie nie ma się co łudzić - po zajęciach dzieci rozmawiają ze sobą po polsku i praktycznie cała nauka języka odbywa się tylko podczas zajęć porannych. Dlatego jeśli poważnie zależy Ci na nauce języka swojego dziecka, zdecydowanie wyślij je na obóz w grupie międzynarodowej. Na miejscu spotka ono rówieśników z całego świata, z którymi będzie rozmawiać w języku, którego się uczy - na zajęciach, grając w piłkę, na dyskotece i wycieczce... To gwarancja szybkich postępów!

 

Do Anglii, na Maltę, do Hiszpanii...?

Aby obóz językowy był skuteczny powinien się odbywać w kraju, gdzie nauczanego języka używa się na co dzień. Dlatego jeśli chcesz aby twoje dziecko uczyło się angielskiego to nie wysyłaj je do Hiszpanii ale np. na Maltę lub do Anglii. W przypadku języka angielskiego wybór krajów, gdzie można jechać na obóz językowy jest bardzo szeroki, dlatego warto wziąć pod uwagę np. zainteresowania dziecka, program zajęć dodatkowych (który jest zawsze związany z lokalizacją) itp. Ważne jest także aby wybrać ośrodek, który posiada międzynarodowe akredytacje, gdyż gwarantuje to wysoki poziom nauczania i bezpieczeństwo uczestników.

 

U agenta w Polsce czy bezpośrednio w szkole?

Zakup obozu językowego u polskiego agenta na ogół jest w takiej samej cenie jak zamówienie go bezpośrednio u organizatora za granicą. Często agent może nawet zaproponować lepszą cenę, gdyż ze względu na stałą współpracę z ośrodkami za granicą ma specjalne rabaty. Skorzystanie z agenta ma cały szereg zalet takich jak:

  • agent posiada zwykle bardzo szeroką ofertę obozów językowych i dzięki temu może obiektywnie doradzić i dobrać wyjazd idealnie pasujący do wieku i zainteresowań uczestnika;
  • agent zapewnia łatwiejszą komunikację w języku polskim i sprawną organizację wyjazdu;
  • łatwiej sprawdzić wiarygodność agenta niż ośrodka za granicą z którym mamy kontakt wyłącznie wirtualny;
  • agent zapewnia pełne wsparcie podczas wyjazdu i pomoc we wszelkich nieprzewidzianych sytuacjach.

 

Jak znaleźć wiarygodnego agenta?

Na polskim rynku działa bardzo wiele agencji, więc wybór nie zawsze jest prosty. Sugerujemy aby przede wszystkim dowiedzieć się czy dana agencja jest oficjalnym przedstawicielem zagranicznego ośrodka i czy stosuje oficjalne ceny szkół zagranicznych. Warto również zwrócić uwagę czy dany agent istnieje tylko w Interncie, czy też może nam przesłać profesjonalne katalogi z pełną ofertą. Na wydanie drogich katalogów mogą sobie pozwolić tylko agenci o stabilnej sytuacji finansowej, którzy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Jest to więc także pośrednio gwarancja wysokiej jakości świadczonych przez nich usług.  Z naszego doświadczenia nie ma natomiast żadnego znaczenia czy agent ma oddziały w wielu miastach - wystarczy, że dysponuje sprawnie funkcjonującym systemem obsługi klienta, gdzie klient po zalogowaniu może na bieżąco śledzić stan swojej rezerwacji.