Wybierz sprawdzone obozy językowe za granicą

język angielski

język francuski

język hiszpański

język niemiecki

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat obozów językowych prezentowanych w rankingu obozów młodzieżowych
napisz do nas

  

Oceń szkołę

Jeśli chcesz ocenić jeden z prezentowanych w rankingu obóz językowy
wypełnij krótką ankietę.

Obóz języka angielskiego freestyle – Winchester

Winchester College leży u historycznych bram Winchester. Ufundowany w 1383 roku, jest jednym z wiodących, prywatnych, męskich collegów w Wielkiej Brytanii. Historyczne budynki, głównie w stylu gotyckim, wraz z rozległymi terenami zielonymi, zapewniają prywatność i spokój. Samo Winchester położone jest na południowy-zachód od Londynu - stolica znajduje się około 100 km stąd (około 1,5 godziny drogi z London Heathrow i Gatwick). Zajęcia i aktywności obozowe odbywają się na terenie kampusu oraz w jego okolicy.

Program nauczania jest ambitny - ma przygotować bardziej zaawansowanych językowo uczniów do przyszłej nauki na uniwersytetach czy do pracy w anglojęzycznym środowisku. Ma rozwinąć w studentach umiejętności przywódcze - stąd w programie różnorodne zajęcia pozalekcyjne typu: samorząd studencki, komitet charytatywny czy klub liderów, w których ćwiczy się umiejętności krytycznego myślenia, prezentacji czy dyskusji. Uczestnicy obozu mają też okazję porozmawiać o swoich pomysłach na przyszłą karierę z doświadczonymi mentorami i doradcami zawodowymi. Co tydzień na obóz zapraszani są także goście specjalni, dający młodzieży wykłady z różnorodnej tematyki. Program składa się generalnie z trzech części (22,5 h lekcyjnych) - uczniowie wybierają, jakimi zagadnieniami są zainteresowani w danym tygodniu:
- MAJORS - PRZEDMIOT GŁÓWNY (13,5 h): Biznes i Ekonomia, Teatr, Film, Angielski Akademicki (IELTS), Stosunki Międzynarodowe, STEM (Nowe Technologie);
- MINOR S - PRZEDMIOT DODATKOWY (6 h): Sztuka Kreatywnego Pisania, Debata, Fotografia Cyfrowa, Matematyka Stosowana, Techniki Egzaminacyjne IELTS (Mówienie i Słuchanie), Kultura Języka Angielskiego, Filozofia, Polityka;
- Warsztaty (3 h): symulacje międzynarodowej wymiany handlowej, projekty z fizyki, zajęcia artystyczne, kultura brytyjska, logika i rozwiązywanie problemów.
Zajęcia często prowadzone są w sposób projektowy, a ich wyniki pokazywane są co tydzień na otwartym forum studenckim.

Uczestnicy obozu, oprócz sal lekcyjnych, mają do dyspozycji doskonale wyposażone obiekty sportowe (basen, sala gimnastyczna, korty tenisowe, boiska sportowe), a także teatr, bibliotekę i pracownię komputerową. Zakwaterowanie na terenie kampusu, w przestronnych, wygodnych pokojach 1-6 osobowych, z łazienkami wspólnymi na korytarzach. Prosimy pamiętać - to tradycyjnie placówka dla chłopców, obiekt nie jest 5-gwiazdkowy. Posiłki serwowane są w imponującej, istniejącej od XIV wieku, wyłożonej dębowymi panelami, College Hall.

Oprócz zajęć lekcyjnych, program obozu obejmuje również i inne aktywności, takie jak: zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, sporty zespołowe czy mini-olimpiady. Ponadto, w programie przewidziane są dwie wycieczki w tygodniu do takich miejsc jak: Bath (Fashion Museum, Roman Baths), Corfe Castle, Londyn (musical na West End), Oxford (wizyta w collegu, punting, zwiedzanie miasta ), Thorpe Park. Ponieważ to obóz dla starszej młodzieży, jeżeli rodzice wyrażą wcześniej zgody rodzicielskie, młodzież może udawać się samodzielnie, w czasie wolnym, do Winchester.

UWAGA - przyjazdy i wyjazdy na obóz w poniedziałki!

Ocena obozu językowego

obóz językowy ośrodek zakwaterowanie
metoda nauczania *****Obsługa personelu szkoły *****Standard zakwaterowania ****
lektorzy prowadzący zajęcia *****Wyposażenie ośrodka ****Wyżywienie ****
Dobór poziomu zaawansowania ****Zajęcia pozalekcyjne ****Dojazd do ośrodka

Ostatnie opinie klientów obozie językowym w Winchester

Kamila Nowakowicz
2012-08-20
Zdaje mi się, że pytania nie najlepiej odnoszą się do kursu, w którym uczestniczyłam - zamiast zajęć z języka angielskiego były tam różnorodne zajęcia prowadzone w tym języku, dlatego też np. gramatyki nie uczyłam się wcale. Ale tak miało być, więc jestem jak najbardziej zadowolona.

Oceń obóz językowy w Discovery Summer

Jeśli byłeś na obozie językowym w Discovery Summer i chcesz podzielić się z innymi swoją opinią wypełnij krótką ankietę.

Dowiedz się więcej o obozach językowych w tym ośrodku

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat obozów językowych w Winchester skontaktuj się z nami.